odstrzał sanitarny dzików

  1. Odstrzał sanitarny dzików może się odbywać tylko na podstawie zezwolenia na odstrzał sanitarny wydany przez łowczych koła.

2. Tusze dzików odstrzelonych w ramach odstrzału sanitarnego mają zostać przeznaczone wyłącznie do produkcji mięsa na użytek własny zgodnie z Rozporządzeniem MRiRW z dnia 21.10.2010 w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własny (Dz. U. z 2016 r. poz. 885) lub do utylizacji na koszt myśliwego.

3. Każdy odstrzelony dzik musi zostać oznakowany zgodnie z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii (w załączeniu). Znaczniki znajdują się w punkcie skupu TYTUS ul. Wspólna 3.

Godziny pracy punktu skupu TYTUS, ul. Wspólna 3:

Pn – Pt               6-24

So                       16-24

Nd                      nieczynne

Znak z numerem należy zapiąć na prawy staw skokowy i ponadto trzeba naciąć prawą małżowinę uszną.

We wszystkich dokumentach powinien być odnotowany numer znacznika.

4. Po oznakowaniu dzika obowiązkowe jest jego sfotografowanie w sposób gwarantujący uwidocznienie oznakowania tuszy i numer znaku.

5. Należy wypełnić Załącznik nr 3, którego druki dla członków koła są w punkcie skupu TYTUS, ul. Wspólna 3. W nagłówku należy wpisać nr umowy 6/ASF/2020 z dnia 30 marca 2020 r.

6. Dzik pobrany na użytek własny powinien mieć zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu na obecność włośni z wpisaną wagą i rodzajem pozyskanego dzika, tj. locha lub inne niż locha z dopiskiem „Z odstrzału sanitarnego zgodnie z rozporządzeniem Nr 0510/P/11/2020 Wojewody Opolskiego z dnia 3 marca 2020 r.”

7. We wszystkich dokumentach należy wpisać numer zawarty na znaku, który dotyczy odstrzelonego dzika.

8. O realizacji odstrzału sanitarnego każdego dzika należy powiadomić niezwłocznie PIW Opole pisemnie (w tym faxem lub e-mailem piw.opole@wiw.opole.pl) lub telefonicznie 77 541 71 61.

9. Do Skarbnika Koła powinny trafić niezwłocznie w postaci skanów lub zdjęć następujące dokumenty:

  • kopia odstrzału
  • kopia wpisu do książki ewidencji pobytu myśliwych w łowisku (print screen)
  • kwit MP
  • zaświadczenie o badaniu na włośnia
  • załącznik nr 3
  • zdjęcie znaku z numerem
  • ewentualne zaświadczenie o utylizacji – dokument handlowy z wpisaną wagą i rodzajem pozyskanego dzika tj. locha lub inne niż locha z odstrzału zgodnie z Rozporządzeniem Nr 0510/P/11/2020 Wojewody Opolskiego z dnia 3 marca 2020 r., a także numerem znaku dzika.